Wycena zdjęć produktowych wymaga sprecyzowania Państwa wymagań co do samych zdjęć oraz dokładnego przedstawienia produktu.
Podczas wyceny zdjęć produktowych biorę pod uwagę takie cechy produktu jak:
- rodzaj przedmiotu
- materiał z jakiego zrobiony jest przedmiot
- gabaryt przedmiotu
- ilość przedmiotów do sfotografowania
- ilość zdjęć jednego przedmiotu
- przy zdjęciach ubrań dodatkowy czas prasowania, koszt zatrudnienia modela/ wynajęcie manekina, eksploatacja tła fotograficznego,

Poniżej znajdziecie Państwo przykład jednego (tego samego) zdjęcia perfum, które można zakupić w trzech wersjach. Ceny i opis znajdują się niżej- proszę pamiętać, że ostateczna cena zależy od wielu czynników, a podane zdjęcie to tylko przykład.

Wariant 1: zdjęcie podstawowe
Wariant 1: zdjęcie podstawowe
Wariant 2: podstawowa obróbka, wybielenie tła
Wariant 2: podstawowa obróbka, wybielenie tła
Wariant 3: zdjęćie po pełenej obróbce/ retuszu
Wariant 3: zdjęćie po pełenej obróbce/ retuszu
Cena podstawowa za jedno zdjęcie produktu na białym tle- Wariant 1
20-50 produktów : 20 zł
50-100 produktów : 16 zł
Powyżej 100 produktów: 10 zł

Dopłaty do jednego zdjęcia produktu w Wariancie 1:
Wariant 2: Korekcja kolorystyczna i wycięcie z tła: dopłata 20 zł/ zdjęcie
Wariant 3: Pełna obróbka kolorystyczna oraz retusz zdjęcia: dopłata 45 zł/ zdjęcie
Charakterystyka poszczególnych wariantów
Wariant 1
Jest to wariant najbardziej korzystny ekonomicznie. Stanowi idealną propozycję dla klienta, który posiada swojego grafika. Zdjęcia przekazywane są w szybkim czasie (praktycznie po zakończeniu zdjęć), w umowie zawieramy odpowiednie zapisy licencyjne pozwalające na ingerencje grafika i dalsze samodzielne przygotowanie zdjęcia w celach publikacji.
Wariant 2
Jest to wariant dla klienta, który ceni sobie korzystny stosunek ceny do jakości. Zdjęcie wymaga procesu post produkcji, dlatego czas otrzymania finalnych zdjęć ulega wydłużeniu. Korygowane są kolory, jasność, kontrast na zdjęciu, tło zostaje wybielone. Produkt na zdjęciu posiada swoje rzeczywiste cechy i kształty. Klient nie ma możliwości modyfikacji postaci otrzymanych zdjęć. Dodatkowo otrzymane zdjęcia są w postaci oryginalnej oraz dostosowanej do publikacji w internecie.
Wariant 3
Jest to kompleksowa usługa dla najbardziej wymagających klientów. Rola klienta ogranicza się do przekazania produktów i odebrania zdjęć gotowych do publikacji. Ze względu na zaawansowany retusz czas oddania gotowych zdjęć ulega wydłużeniu i wynosi minimum 72h od ostatniego dnia zdjęciowego- w zależności od ilości produktów w partii.  Produkt zostaje sfotografowany, korygowane są kolory, jasność, kontrast. Na zdjęciu zostaje wybielone tło, na życzenie klienta w postprodukcji tworzone jest delikatne odbicie symulujące odbicie w podłożu. Ponadto produkt zostaje poddany retuszowi, usuwane są jego wszelkie  niedoskonałości, wyrównanie krawędzie, a klient otrzymuje jego idealną wersję. W ramach kompleksowej usługi klient otrzymuje oryginalną najwyższą jakość zdjęcia oraz pliki zoptymalizowane pod publikacje w internecie.
Wyślij
Dziękuję! Fotograf odezwie się do Ciebie najszybciej jak to możliwe

Zobacz również

Back to Top